Niğde’de ortak irade kurulamadı - Safir Haber

Safir Haber

Niğde’de ortak irade kurulamadı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Erhan Adem, Niğde’nin unutulmuş bir şehir olduğunu belirterek, “Ben de bunu siyasi iktidarın, milletvekillerinin yetersizliğine bağlıyorum” dedi.

11 Eylül 2020
Niğde’de ortak irade kurulamadı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Erhan Adem, Niğde’nin unutulmuş bir şehir olduğunu belirterek, “Ben de bunu siyasi iktidarın, milletvekillerinin yetersizliğine bağlıyorum” dedi.

İl Başkanı Erhan Adem, siyasi başarısızlıklar yüzünden Niğde ilinin hak ettiği yatırımları almadığına dikkat çekti. Başkan Adem,  “Niğde unutulmuş bir şehir. Ben bunu siyasi başarısızlıkla yorumluyorum. Bunu Ak parti için konuşuyorum. Yani siyasiler daha güçlü olsaydı, daha etkili bir siyaset yapabilselerdi daha iyi konumda olabilirdik. Tabiki birşeyler yapan oldu. Mesela Akın Gönen bana göre çok başarılı bir siyaset adamıydı. ANAP döneminde bakanlık yapmıştı. O dönemde zaten üniversite falan geldi. Ondan sonrasında Niğde’ de ortak bir nokta bulunamadı. İrade kurulamadı” dedi.

“NİĞDE OLARAK SİYASİ ANLAMDA YETERLİ DESTEĞİ HİÇBİR ZAMAN GÖRMEDİK”

“Sanayi buraya gelmedi, gelecek olan özel sektörlere yardımcı olunmadı” diyen İl Başkanı Adem, şöyle konuştu:
“Mesela hemen yanımızda Akhisar var. Bana göre biliyorsunuz ki Aksaray bizden ayrılan bir ilçeydi. Sonra il oldu ve bizi geçti. Şu Anda hem sanayi olarak, hem nüfus olarak, hem ekonomik olarak biz onun gerisinde kaldık. Bana göre bu böyle olmamalıydı. Buraya birkaç firma geldi, görüşmeler yapıldı ama sonunda Aksaraya’ a gitti, oraya yapıldı. Yani malesef biz özel sektörü de elimizden kaçırıyoruz. Zaten devletin üretim faaliyetine dair herhangi bir şey de yok. Burada biri kaç fabrika vardı, o fabrikalarda kapandı. Biz Niğde olarak siyasi anlamda yeterli desteği hiçbir zaman görmedik. Buradaki arkadaşlara da sorsanız yok şu kadar para geldi, yok şu kadar teşvik geldi diyecekler muhakkak çünkü teşviği alanlar onlar. Yani ben teşviği gereken kişilerin aldığına inanmıyorum, asıl alacak olan insanların kaldığına inanmıyorum. Burada torpilin döndüğüne siyasette güçlü olan kişilerin bundan rant aldıklarına inanılan kişiyim ben. ”

“SİYASİ İKTİDAR VE MİLLETVEKİLLERİ YETERSİZ”

Yatırım yapılmamasının sebebinin siyasi iktidarın ve milletvekillerinin yetersizliğinden kaynaklandığını düşündüğünü söyleyen başkan Adem, “Ülke genelinde Niğde gazozu ünlü olan bir marka haline geldi. O da son yedi sekiz yılda sanırım orada yetkililer bir değişim yaptılar. Bir ceo ile anlaştılar. Ondan sonra bir değişim içerisine girdi. Asım bey öyle bir karar aldı, çokta doğru bir karar aldı. Ben Asım beyi tebrik ediyorum ve onun gibi birçok iş adamımızın olmasını istiyorum. Her yere yakın burası, limanlara yakın, otoyolları var, Adana buraya bir saat, Mersin bir buçuk saatte gidebiliyorsunuz. Yani herşeyi var ama yatırım yapacak kişi maalesef bulunamıyor. Ben de bunu siyasi iktidarın, milletvekillerinin yetersizliğine bağlıyorum” şeklinde konuştu.

NİĞDE – BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ