Melsoft Games, verimliliğini pazarlama otomasyonuyla %40 artırdı - Safir Haber

Safir Haber

Melsoft Games, verimliliğini pazarlama otomasyonuyla %40 artırdı

Küresel uygulama pazarlaması platformu Adjust, bugün Melsoft Games ile pazarlama otomasyonunun kampanya yönetimine etkilerini konu alan yeni...

15 Ağustos 2020
Melsoft Games, verimliliğini pazarlama otomasyonuyla %40 artırdı

Küresel uygulama pazarlaması platformu Adjust, bugün Melsoft Games ile pazarlama otomasyonunun kampanya yönetimine etkilerini konu alan yeni bir inceleme yayınladı. Çalışmada, portfolyosundaki oyunlar dünya çapında 20 milyon kullanıcı tarafından oynanan Belaruslu casual oyun geliştiricisi Melsoft Games’in, Adjust’ın pazarlama otomasyonu teknolojisini kullanarak reklam harcamasını nasıl iki katına çıkardığını ve kampanya yönetimi verimliliğini nasıl %40 artırdığını inceliyor.

Şirketler, artmakta olan kişiselleştirme taleplerini karşılamak, kullanıcı deneyimini iyileştirmek, kampanya harcamalarını optimize etmek ve kullanıcı verilerini hızlı bir şekilde toplayıp analiz etme ihtiyacına cevap vermek için pazarlama teknolojilerine öncelik vermeye devam ediyor.

Forrester’ın Pazarlama Otomasyonu Teknolojisi Tahminleri’ne göre, 2017’de 11.4 milyar dolar olan küresel pazarlama otomasyonu yatırımları 2023’e kadar 25.1 milyar dolara ulaşacak. Bu da yıllık %14’lük bir büyüme oranı anlamına geliyor.

“Kurulum başına yüksek maliyet oyun kategorisinde bir normdur, yani pazarlamacılar harcamalarını daha sık ve daha detaylı optimize etmek zorundalar. Kaynaklarını en verimli kullanan ve elindeki teknolojileri işlerine dahil eden pazarlamacılar en iyi sonuçları alıyor ve çok başarılı oluyorlar.” Diyor Adjust’ın Türkiye, Orta Doğu, Avrupa ve Benelüks Bölge Müdürü Ender Özcan. “Birçok oyun geliştiricisi gibi, Melsoft da kullanıcı kazanımı ve kampanya harcamalarını her ay yükseltirken reklam harcaması getirisine (ROAS) odaklanmış durumda.”

2019’da, app ekonomisi genelinde ücretli reklamlardan gelen kurulumların sayısı önceki yıla göre %25 arttı.

Bu trend, uygulama geliştiricilerinin büyüme sağlamak için ücretli kullanıcı kazanımı yatırımı yapması gerektiğine işaret ediyor. Ancak yükselen bütçeler, artan kanal sayısı ve maliyetler, operasyonel işlerin de artması anlamına geliyor.

Melsoft Games’in performans pazarlaması ekibi, içinde her zaman yüksek sayıda kampanya yürüttükleri 10’dan fazla reklam ağı kullanıyordu. Ekip, 10 ayrı yönetim konsolu kullanmak zorunda kalmadan bütün kanalların performanslarını karşılaştırabilecekleri tek bir çözüm arayışı içindeydi. Melsoft ayrıca, optimizasyon süreçlerinin bir kısmını otomatikleştiren iş akışlarını kullanmaya başladı. Reklam harcamalarının yaklaşık %20’si bu iş akışlarından geçerken, ekip yeni kampanyalar düzenlemek ve mevcut kampanyaları durdurmak ya da ölçeklendirmek için Adjust Automate’i kullandı.

“Otomatik iş akışları, kampanyalarımızı ölçeklendirmekte bizim için çok kritik bir rol oynadı. Automate Rule Engine’i iş akışımıza entegre ettiğimizden beri artık yüzlerce daha kreatifi daha fazla harcama yapmak zorunda kalmadan test edebiliyoruz.” diyor Melsoft Games COO/CMO’su Alexander Shilyaev.

# # #

Melsoft Hakkında
Melsoft Games, bütün dünyadaki kullanıcılar için eğlenceli oyunlar geliştiriyor. En bilinen oyunları MyCafe, 2016’da çıktığından beri küresel olarak çok popüler oldu ve 100 milyondan fazla indirildi. Melsoft Games’in çiftçilik ve simülasyon türündeki en yeni oyunu Family Island, 6 aydan kısa bir sürede 11 milyon kuruluma ulaştı ve bu sayı artmaya devam ediyor.

Adjust Hakkında
Adjust, sektörün en önde gelen global app pazarlama platformudur. Mobil uygulama ekonomisinin kalbinde doğan ve teknoloji tutkusuyla büyüyen bu global şirketin dünya genelinde 16 ofisi bulunuyor.

Adjust’ın platformu ölçüm, sahtecilik önleme, siber güvenlik ve pazarlama otomasyonu ürünlerini içeriyor. Bu ürünler, Adjust ile çalışan 40,000’i aşkın uygulama için pazarlamayı daha akıllı ve daha güvenli hale getiriyor. Procter & Gamble, Rocket Internet ve Tencent Games gibi dünya lideri markalar, bütçelerini korumak ve sonuçlarını iyileştirmek için ürünlerine Adjust’ın çözümlerini entegre ettiler.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ