Kaspersky markası Red Dot 2020 ödülü kazandı - Safir Haber

Safir Haber

Kaspersky markası Red Dot 2020 ödülü kazandı

Kaspersky markası, yılın en iyi markalarına ve yaratıcı çalışmalarına takdim edilen Red Dot Marka ve İletişim Tasarımı...

17 Ağustos 2020
Kaspersky markası Red Dot 2020 ödülü kazandı

Kaspersky markası, yılın en iyi markalarına ve yaratıcı çalışmalarına takdim edilen Red Dot Marka ve İletişim Tasarımı 2020 ödülünü kazandı. Red Dot jürisinin beğenisini kazanan global siber güvenlik şirketi, markanın yüksek kaliteli tasarıma ve entegre marka yönetimine verdiği değeri kanıtladı.

2020’de 50 ülkeden toplam 6992 yaratıcı proje ve marka Red Dot yarışmasına katıldı. İyi tasarım ve yaratıcılık konusunda hassas davranan markaları seçmek ve onurlandırmakla görevli 24 kişiden oluşan uluslararası jüri, adayları konsept, fikir ve etki alanlarında özel olarak değerlendirdi. Yüksek kaliteli tasarımları ve yaratıcılık gösteren çalışmalarıyla uzmanları ikna eden adaylar ödülleri kazandı.

Kaspersky Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Andrew Winton“Dünyanın en saygın tasarım ödüllerinden birinde kazananlar arasında yer almaktan gurur duyuyoruz. Kaspersky olarak markamızı yeniledikten bir yıl sonra Marka ve İletişim Tasarımı kategorisinde ödüle layık gösterilmek, yaptığımız ve yapmakta olduğumuz işin ne kadar başarılı olduğunun önemli bir göstergesi. Kaspersky markasını, görsel kimliğini ve iletişimini büyük ölçüde yenileyerek şirketin odağını siber güvenlikten daha geniş bir konsept olan siber bağışıklığa kaydırdığını ve daha güvenli bir dünya kurma hedefini vurguladık.” dedi.

Marka yenileme çalışmasını Haziran 2019’da gerçekleştiren Kaspersky, yeni logosu ve görsel kimliğiyle daha parlak bir gelecek için yeni bir dijital güvenlik felsefesi sundu. Yeni marka kimliği şirketin gelecek vizyonunu ve çalışma yaklaşımını yansıtıyor. Kaspersky artık yalnızca bir antivirüs laboratuvarı olmaktan çıkıp, geniş ve gelişmiş güvenlik çözümleri ve hizmetleri portföyüne sahip bir teknoloji lideri haline dönüşüyor.

Kaspersky’nin yeni markası, Kasım 2019’da düzenlenen World Branding Awards etkinliğinde antivirüs yazılımı kategorisinde Yılın Markası ödülünü almıştı.

Bu son ödül Kaspersky’nin aldığı ilk Red Dot ödülü değil. Şirket 2017’de, dünyanın 30 yıl sonra neye benzeyeceğine dair görüşlerin yer aldığı etkileşimli çevrim içi platformu Earth 2050 ile Red Dot En İyilerin En İyisi ödülünü kazanmıştı.2015’te ise Kaspersky’nin bir dolarlık sanal bir seyahat ile çevrim içi güvenliğin temel prensiplerini gösterdiği eğitim sitesi One Dollar Lesson, İletişim Tasarımı/Web Sitesi kategorisinde ödül almıştı.

Red Dot 2020 ödüllerini kazananlar Ekim 2020’den itibaren Red Dot web sitesinde herkese açıklanacak. Uluslararası Marka ve İletişim Tasarımı 2020/2021 Yıllığı ise Kasım 2020’de yayınlanacak. Ayrıca, markanın kalitesini görme fırsatı arayanlar çeşitli fuarlarda Kaspersky markasını tanıyabilecek.

Red Dot Tasarım Ödülü Hakkında

Geniş bir ölçeğe yayılan tasarım dünyasını profesyonel bir şekilde değerlendirmek için Red Dot Tasarım Ödülü üç ayrı disipline ayrılmıştır: Ürün Tasarımı, Red Dot Ödülleri: Marka ve İletişim Tasarımı, Red Dot Ödülleri: Tasarım Konsepti. 18.000’den fazla başvuru alan Red Dot Ödülleri, dünyanın en büyük tasarım yarışmalarından biridir. Jüri ilk kez 1955 yılında bir araya gelip dönemin en iyi tasarımlarını değerlendirmeye başlamıştır. Ödüllerin markası ve adı 1990’lı yıllarda Red Dot CEO’su Prof. Dr. Peter Zec tarafından geliştirilmiştir.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ