Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Yeni Bir Araştırma Laboratuvarı - Safir Haber

Safir Haber

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Yeni Bir Araştırma Laboratuvarı

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Yeni Bir Araştırma Laboratuvarı İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı (CCLLAB) Kuruluyor Kadir...

24 Ekim 2021
Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Yeni Bir Araştırma Laboratuvarı

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Yeni Bir Araştırma Laboratuvarı
İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı (CCLLAB) Kuruluyor
Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde hayata geçecek olan İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı (CCLLAB), iklim değişikliğinin hukuki boyutlarıyla ilgili bir dizi etkinliği de başlatıyor. CCLLAB’in 18 Ekim Pazartesi günü düzenlenecek açılış seminerini, bu alanın önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Christina Voigt veriyor.

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi, gezegenimize karşı sorumluluk bilinci ve sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına duyduğu saygı çerçevesinde “İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı”nı (CCLLAB) kuruyor.

2021-2022 Akademik Yılı’nda faaliyete geçen en önemli araştırma laboratuvarlarından biri olan CCLLAB, bu yeni dönemde iklim değişikliğinin hukuki boyutlarıyla ilgili bir dizi etkinlik de başlatıyor. Çalışmaların ana etkinliği olan “İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri”nin her ay düzenlenmesi ve konunun uzmanlarının konuşmacı olarak ağırlanması planlanıyor. Her dört semineri takip edecek yuvarlak masa toplantılarında ise seminerlerde ele alınan konuların Türk Hukuku boyutlarının tartışılması, bu konularda farkındalık yaratılması ve önceki derslerin temel bulguları ışığında gelişmekte olan Türk Hukuku politikalarına katkıda bulunulması amaçlanıyor.

CCLLAB’in 18 Ekim Pazartesi günü gerçekleşecek açılış seminerinde, bu alanın dünyaca ünlü uzmanı Prof. Dr. Christina Voigt, “Uluslararası İklim Hukukunun Güncel Meseleleri” hakkında bir konuşma yapacak. Konuşmada, Paris Anlaşması ve ilgili diğer hukuki metinler ışığında iklim değişikliği hakkında yürütülen hukuki tartışmalara değinilecek. Konuşmanın akabinde bir soru-cevap oturumu da gerçekleşecek.

Norveç Oslo Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Christina Voigt, uluslararası çevre hukuku alanında dünyaca tanınmış bir uzman. İklim değişikliğine ilişkin hukuki meseleler, çevresel çok yanlılık ve sürdürülebilirlik hakkında dersler veriyor, konuşmalar ve yayınlar yapıyor. 2009-2018 yılları arasında Birleşmiş Milletler iklim müzakerelerinde Norveç hükümetinin baş hukuk müşaviri olarak görev almış olan Voigt, Paris Anlaşması ve Kural Kitabı’nın müzakerelerini de yürüttü. Şu an Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) Çevre Hukuku Hakkında Dünya Komisyonu Başkanı olan Prof. Voigt, aynı zamanda Paris Anlaşması Uygulama ve Uyum Komitesi’nin de eşbaşkanlığını yürütüyor.

Not: Görselleri yüksek çözünürlüklü olarak indirmek için üstüne tıklayın.

Etkinlik Serisi: KHAS CCLLAB İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri
Konuşmacı: Prof. Dr. Christina Voigt, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) Çevre Hukuku Hakkında Dünya Komisyonu Başkanı
Konuşma Başlığı: “Current Issues of International Climate Law: Paris Agreement and Beyond”
Tarih & Saat: 18 Ekim 2021, Pazartesi 14:00 (13:00 CEST)
Zoom Meeting ID: 843 9331 5937
Önemli Not: Zoom üzerinden gerçekleştirilecek bu etkinlik İngilizce olup çeviri hizmeti sunulmayacaktır.

“İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri” etkinlik programını üniversitemizin internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz:

Instagram: https://www.instagram.com/khasedutr/
Twitter: https://twitter.com/khasedutr
Facebook: https://www.facebook.com/Khasedutr/
YouTube: https://www.youtube.com/c/KHasUniversity

Ayrıntılı bilgi için:
Hande Çetin Ongun
KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ
Kurumsal İletişim Direktörlüğü
0212 533 6532 / 1228
basin@khas.edu.tr

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ