Huawei CEO’su Guo Ping: Teknolojide sinerji ile yeni değer yaratmalıyız - Safir Haber

Safir Haber

Huawei CEO’su Guo Ping: Teknolojide sinerji ile yeni değer yaratmalıyız

Huawei’nin temel stratejilerini ortaya koyduğu amiral gemisi BT etkinlikleri arasında yer alan Huawei Connect, 23 – 26 Eylül tarihleri arasında Şangay’da düzenleniyor.

24 Eylül 2020
Huawei CEO’su Guo Ping: Teknolojide sinerji ile yeni değer yaratmalıyız

Huawei’nin temel stratejilerini ortaya koyduğu amiral gemisi BT etkinlikleri arasında yer alan Huawei Connect, 23 – 26 Eylül tarihleri arasında Şangay’da düzenleniyor. Bu yılki etkinliğin açılış sunumunu yapan Huawei CEO’su Guo Ping, “Beş Teknolojik Alanda Sinerji ile Yeni Değer Yaratmak” başlıklı açılış konuşmasında, ülkeler ve kurumlar dijitalleşmeyi benimsedikçe bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişim potansiyeli de önemli ölçüde artacak dedi.

Huawei, 2016 yılında akıllı bir dünya hayal etti ve dünya çapındaki iş ortaklarını yenilikçi bir ekosistem oluşturmaya çağırdı. Şirket, 2017’de dünyanın en büyük beş bulut hizmeti sağlayıcısından biri olma hedefini duyurdu. Huawei, 2018’de yapay zeka stratejisini, 2019’da ise bilgi işlem stratejisini açıkladı.

2020 yılında 5G dünya çapında yaygınlaşırken, bağlantı teknolojileri, bulut bilişim, yapay zeka, bilgi işlem ve endüstri uygulamalarının tümü, BT sektörü için benzeri görülmemiş fırsatları da beraberinde getirdi. Bu nedenle, bu yılki Huawei Connect etkinliğinin ana teması: -Beş Teknolojik Alanda Sinerji ile Yeni Değerler Yaratmak- olarak belirlendi.

Huawei ileriye dönük olarak; işletmelerin gelişimine ve ülke yönetimlerinin yerel sanayilerini güçlendirmelerine yardımcı olmak için iş ortaklarıyla birlikte, yeni senaryo ve çözümler geliştirmeye odaklanacak.

Dünyanın dijital dönüşüm sürecinde üretilen en önemli çözüm ve uygulamaların bir araya geldiği Huawei Connect 2020, bu yıl 23 – 26 Eylül tarihleri arasında Şangay’da gerçekleştiriliyor. Etkinliğin açılış konuşmasını, Huawei CEO’su Guo Ping yaptı.

“Giderek daha fazla ülke yönetimi ve şirketin bilgi ve dijitalleşmeyi desteklemesi ile BT sektörü önemli bir büyüme potansiyeline sahip olacak” diyen Huawei CEO’su Guo Ping, şirketin akıllı işletmeler ve şehirler alanındaki önde gelen uygulamalarını, farklı senaryolar eşliğinde paylaştı. Ping, “Huawei, bilgi ve iletişim teknolojilerini endüstrilere en iyi şekilde adapte etmek için iş ortaklarıyla birlikte çalışmaya devam edecek. İşletmelerin büyümelerine, ülke yönetimlerinin de yerel sanayiyi geliştirmelerine yardımcı olacak” ifadelerini kullandı.

Birlikte büyüyeceğiz

Ping şöyle devam etti; “Huawei, ağ teknolojileri alanında ülke yönetimleri ve işletmelerin teknolojik gelişimini hızlandırmak amacıyla akıllı bağlantı kavramına büyük önem veriyor. Huawei, bilgisayarını x86 ve Kunpeng dahil olmak üzere farklı işlem ihtiyaçlarına uyarlamak için, yazılımı donanımdan ayırarak, müşterilerine önemli bir bilgi işlem gücü sağlamayı taahhüt etmektedir. Bulut hizmeti alanında 1,5 milyondan fazla geliştiricinin ilgisini çekerek dünya çapında 23 bölge kurduk. Bunun yanı sıra, yapay zekayı yine ülke yönetimleri ve işletmelerin başlıca iş sistemlerine daha iyi entegre etmeyi hedefliyoruz.”

“Bağlantı teknolojileri, yapay zeka, bilgi işlem teknolojileri ve bulut bilişim 100 yıl önce elektriğin icat edilişine benzer bir etki yaratmaktadır. Bugünün endüstri uygulamaları, elektrikle çalışan ev aletleri ve endüstriyel ekipmanlarla benzerlik göstermektedir. Bu teknolojilerin yarattığı sinerji, yalnızca Huawei’ye değil tüm sektöre yeni fırsatlar sunacaklar. Huawei, ortaklarıyla birlikte pastanın tamamını büyütmeyi ve tüm ekosistemin bu yeni değer zincirinden en fazla faydayı elde etmesini arzu ediyor.”

Guo Ping, Huawei’nin üç iş ortağı olan Tech Education, Cooler Master ve CS&S’in işlerini büyütmesine nasıl yardımcı olduğuna dair örnekler de paylaştı. Guo Ping ayrıca, şirketin sektör uygulamaları geliştirme, tedarik zincirini büyütme ve sektörlerin gelişimine katkı sağlama özelinde, iş ortaklarını sürekli destekleyeceğini kaydetti.

Guo Ping, konuşmasına son verirken; “Tüm bunlar için gereken değeri Huawei üretecek ve ortaklarımız bundan en iyi şekilde yararlanabilecek. Birlikte başaracağız ve müşterilerimiz için daha fazla değer yaratacağız” dedi.

Huawei Enterprise İş Birimi Başkanı Peng Zhongyang ise “Daha Büyük Değerler İçin Paradigma Değişimi” başlıklı konuşmasında dijital bir ekosistem oluşturmak için beş teknoloji özelinde sinerji oluşturulması gerektiğini vurguladı. Yeni senaryolara dayalı ve inovasyon odaklı bilimsel çözümlerle endüstriler için yeni değerler yaratılması gerektiğinin altını çizen Peng Zhongyang, son dönemde bu bakış açısıyla gerçekleştirilen projelerden de örnekler paylaştı.

Huawei Tüketici İş Grubu Bulut Hizmetleri Başkanı Zhang Ping ise konuşmasında; Yapay zeka odaklı Huawei Mobil Servisleri’nin (HMS) finans, eğitim, eğlence de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde dijitalleşmeyi önemli ölçüde desteklediğinin altını çizdi.

 

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ