HADİ ÖZTOP `TAN BERAT KANDİLİ MESAJI - Safir Haber

Safir Haber

HADİ ÖZTOP `TAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Anda Kardeşe Vefa Derneği Şanlıurfa Temsilcisi Hadi Öztop, Berat Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Öztop, Berat...

16 Mart 2022
HADİ ÖZTOP `TAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Anda Kardeşe Vefa Derneği Şanlıurfa Temsilcisi Hadi Öztop, Berat Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Öztop, Berat Kandili nedeniyle yayımladığı mesajında şu cümlelere yer verdi.

“Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı, affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır.

Berat, kulluk yolculuğumuzdaki değişim ve dönüşümün en önemli işaretini resmeder. Bu maneviyat yüklü geceyi manevi iklimine uygun şekilde geçirmeli ve geçmişteki hatalarımız için bağışlanma dilemeliyiz. Ramazana çok az bir süre kala yaşadığımız Berat gecesi, yapılan iyiliklerin, yardımlaşma ve dayanışmanın karşılığını bulmasıdır. Üç ayların girmesiyle başlayan kurtuluşa yönelme çabası, bu gecede manevi duyguların zirveye erişmesi ile anlamlı hale gelir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz milletimiz olmak üzere, tüm İslâm âleminin Berat Gecesi’ni kutluyorum. Bu mübarek gece vesilesiyle, milletimizin her türlü dert ve sıkıntıdan kurtulmasını diliyor; Ramazan ayına, günah yüklerimizden arınmış gönüllerle, berat etmiş olarak girebilmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

HADİ ÖZTOP- VİRANŞEHİR

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ