güzellik sektöründe hizmet sunan Akyol, bu mesleğe yönelik ilgiyi değerlendirdi - Safir Haber

Safir Haber

güzellik sektöründe hizmet sunan Akyol, bu mesleğe yönelik ilgiyi değerlendirdi

Murat Akyol Güzellik Salonu’nun kurucusu ve sahibi Murat Akyol, son yıllarda mantar gibi türeyen güzellik merkezlerine tepki...

16 Mart 2022
güzellik sektöründe hizmet sunan Akyol, bu mesleğe yönelik ilgiyi değerlendirdi

Açıklama yok.

Murat Akyol Güzellik Salonu’nun kurucusu ve sahibi Murat Akyol, son yıllarda mantar gibi türeyen güzellik merkezlerine tepki gösterdi: “İşi bilen de bilmeyen de salon açıyor. Artık bizim gibi uzmanları görmek imkansız! Bu tip girişimler mesleğimizi ayaklar altına alıyor.”

 

Kendi adını taşıyan salonuyla güzellik sektöründe hizmet sunan Murat Akyol, bu mesleğe yönelik ilgiyi değerlendirdi. Gelişime açık olan bu mesleğin “hobi” olarak görüldüğünü dile getiren Akyol, mantar gibi türeyen güzellik merkezlerinden şikayet etti: “İşi bilen de, bilmeyen de güzellik salonu açıyor. Artık bizim gibi çıraklıktan yetişen uzmanları görmek imkansız. Altınını, dolarını bozduran ya da bankadan kredi çeken birçok kişi, hiç anlamadığı halde güzellik salonlarına yöneliyor.”

BUNA İZİN VERİLMEMELİ

Murat Akyol, sektörü değersizleştiren bu durumun sona erdirilmesi için çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti. Akyol, şöyle konuştu: “Bu mesleği işi bilmeyen kişilerin yapması, özellikle de sosyal medya fenomenlerinin rant amaçlı salon açması, güzellik salonlarına ağır yaralar veriyor. Buna izin verilmemeli. Mesleğimizi ayaklar altına alan bu tip girişimlere dur demek adına devletimizin bizim kayıtlı bulunduğumuz Güzellik Uzmanları ve Güzellik Salonları Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na bir an önce tam yetki vermesi gerekiyor.”

DİNÇER KARACALAR-İSTANBUL

Açıklama yok.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ