GNC CNC Makina Teknolojileri Hakkında - Safir Haber

Safir Haber

GNC CNC Makina Teknolojileri Hakkında

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİİNİN GELECEKTEKİ ‘NEFER’LERİNE GNC MAKİNA DESTEĞİ Talaşlı İmalat Sanayii’nde önemli bir güce sahip GNC...

08 Aralık 2021
GNC CNC Makina Teknolojileri Hakkında

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİİNİN
GELECEKTEKİ ‘NEFER’LERİNE GNC MAKİNA DESTEĞİ

Talaşlı İmalat Sanayii’nde önemli bir güce sahip GNC Makina, ülkemizin parlak gençlerinin eğitimine katkı sağlamak ve üretimde daha iyi yarınlar elde etmek için Gazi Horizon’a destek oluyor.

2020’de faaliyet göstermeye başlayan Gazi Horizon, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesindeki, öğrenciler tarafından kurulmuş. Amacı, savunma ve havacılık sanayiinde yarınların teknolojisinin gelişimine katkı sağlamak.

GNC Makina, başlıca amacı havacılık ve savunma sanayii alanındaki teknolojik gelişmeleri takip etmek olan Gazi Horizon Teknoloji Takımı’na destek oluyor. Takımda makina mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden kendini havacılık ve savunma sanayii sektöründe geliştirmek isteyen öğrenciler çalışıyor. GNC Makina’nın amacı geleceğin teknolojilerini tasarlayacak olan bu parlak gençlerin eğitimlerine katkı sağlamak.

Ülke ekonomisinin güçlendirilmesi ve her alanda bağımsız olunabilmesi için, millî teknoloji hamlesinin gerçekleştirilmesinin kaçınılmaz olduğuna inanan Gazi Horizon Teknoloji Takımı, ortaya koyduğu çeşitli fikir ve projelerle havacılık teknolojisine yeni bir bakış açısı getirmeye çalışıyor.

Kurulduğu günden bugüne “Tüketen değil, ÜRETEN BİR TÜRKİYE için; arayan değil, ARANAN MÜHENDİS” olma uğrunda edinilen tecrübe, bilgi ve teknolojiyi toplum yararına sunmaya çalışan Gazi Horizon Teknoloji Takımı, bu amaç için bir dizi eğitimler veriyor ve önemli platformlarda yarışmalara katılıyor.

Genç Mühendis adaylarının, ülkemiz sanayiinin daha ileriye gitmesi için önemli paydaşlar olduğuna inanan GNC Makina, geleceğin yaratıcılarına her anlamda destek olmaya kararlı. Üniversitelerle iş birliği içinde olan GNC Makina, gençlerin ihtiyaç duydukları her zaman kendilerine danışmanlık ve mentorluk yapmaya hazır olduklarını belirtiyor.

SAVUNMADA YARININ TEKNOLOJİLERİNİ GELİŞTİREN GENÇLERE DESTEK

Geçtiğimiz günlerde Gazi Horizon Teknoloji Takımı’nı yerinde ziyaret eden GNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin ve GNC Makina İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mete Tanır, Roket ve İHA (İnsansız Hava Aracı) projeleri için çalışan öğrencilerle bir araya geldi. Gazi Horizon Takımı’nda yer alan öğrencilerin, projelerini anlatmasının ardından kariyer sohbetleri yapıldı. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Seçkin, “Biz GNC Makina olarak üzerimize düşen görevleri fazlasıyla yapmak istiyoruz. Burada gençlerle bir araya gelmek ve onların çalışmalarına şahit olmak geleceğe dair bizleri hem umutlandırıyor hem de oldukça mutlu ediyor. GNC adına başarılı mühendislerin yetişmesine faydalı olabilmek için elimizden geleni yapacağız. Bizler her zaman üreten, yaratan gençlerin yanında olacağız” diye konuştu.

Seçkin, TEKNOFEST 2021‘de Roket ve İHA (İnsansız Hava Aracı) projeleriyle edinilen tecrübe ve deneyimlerden yola çıkarak TEKNOFEST 2022’de kendilerini Roket, İHA ve TİKA (Tarımsal İnsansız Kara Aracı) kategorilerinde kanıtlayan, sonrasında ülkemizi uluslararası yarışmalarda da temsil etmeyi hedefleyen takıma başarılarının devamını diledi.

Amaçları savunma sanayii hakkında teknik bilgi ve tecrübe edinerek yarışmada zirvede yer almak olan gençler, 2022 yılında başta TEKNOFEST olmak üzere çeşitli platformlarda yarışacaklar. Horizon 3000 Roket Takımı, Gazi Bürküt Roket Takımı, Horizon İHA Takımı, Horizon TİKA Takımı olmak üzere dört farklı alanda tasarlayacakları projelerle yarışmaya katılacaklar.

 

Not: Görselleri yüksek çözünürlüklü olarak indirmek için üstüne tıklayın.

GNC CNC Makina Teknolojileri Hakkında

Talaşlı imalat sanayinin temel üretim araçlarından takım tezgâhları alanında önemli bir güce sahip olan GNC Makina, 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. GNC Makina, Victor Taichung, Nakamura – Tome, Grob, Romi, Vision Wide, Vonghler ve Lico gibi yüksek hız ve niteliğe sahip CNC makina markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya ve Adana’da bölge temsilcilikleri bulunan GNC Makina tüm Türkiye’de satış ve servis hizmeti de veriyor. GNC Makina, savunma sanayinden otomotive, havacılıktan kalıp ve kalıp endüstrilerine, enerji teknolojilerinden medikal endüstrisine kadar birçok sektöre üretim desteği sunuyor.

Üretici firmalara üretim yapacakları CNC makinaları temin eden GNC Makina, üretim öncesi ve sonrasında tüm süreçte danışmanlık hizmeti vererek servis hizmeti ve lojistik sağlıyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ