Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul’un fethinin 569’uncu yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı - Safir Haber

Safir Haber

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul’un fethinin 569’uncu yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul’un fethinin 569’uncu yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı @ersinrtatar https://t.co/6MoalHQZwm pic.twitter.com/GPeSMyJC92 — KKTC Cumhurbaşkanlığı...

29 Mayıs 2022
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul’un fethinin 569’uncu yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul’un fethinin 569’uncu yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı
29.05.2022

“Siyasi, sosyal ve kültürel neticeleri ile dünya tarihinin akışının değişmesine neden olan İstanbul’un fethinin 569. yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz”

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing button

Cumhurbaşkanı Tatar’ın mesajı şöyle;

“Türk ve dünya tarihine, orta çağı kapatıp yeni çağı açan siyasi, sosyal ve kültürel neticeleri ile dünya tarihinin akışının değişmesine neden olan İstanbul’un fethinin 569. yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Fethin ardından İstanbul’un, Fatih Sultan Mehmet Han’ın hoşgörü ve adaleti ile farklı inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı bir merkez haline geldiği görülmüştür.

Ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin izini günümüze taşıyan; doğası, tarihi ve kültürel varlıklarıyla şairlere, yazarlara ve sanatçılara ilham kaynağı olan İstanbul; günümüzde iş, finans, ticaret, sanat, kültür ve inanç merkezi olarak gelişmesini sürdürmekte, bu bağlamda dünyanın en gözde şehirleri içerisinde sayılmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle İstanbul’un fethinin 569’uncu yıl dönümünde, başta fethin mimarı Fatih Sultan Mehmet Han ve askerleri olmak üzere, bu uğurda canını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi sevgi ve saygı ile anıyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyorum.”

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-istanbulun-fethinin-569uncu-yil-donumu-nedeniyle-mesaj-9849

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ