Dumpper Dumpper
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Programı’na katıldı | Safir Haber
Dumpper

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Programı’na katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Programı’na katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Programı’na katıldı
13.05.2022

 

 

 

Yazdır Yazıları Büyült Yazıları Küçült
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Programı’na katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Programı’na katılarak bir konuşma yaptı.

Sözlerinin başında, Necip Fazıl Kısakürek’i rahmetle ve şükranla yâd eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerek biraz önce gezdiğim sergiyle gerek diğer etkinliklerle Üstadı layıkıyla yâd edeceğimiz bu programın düzenlenmesinde emeği geçen, Mehmet ve Osman ile Şeyma ve Emrah kardeşlerimiz başta olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Tarihin ve teknolojinin bir araya getirildiği bu programdaki etkinlikler, Üstadın maziden atiye kurduğu köprüye yaraşır bir tablo ortaya çıkartıyor” diye ekledi.

 

 

“NECİP FAZIL KISAKÜREK ŞAİRLERİN SULTANIYDI”

Bu yılki anma programının ana temasının Necip Fazıl Kısakürek’in Topbaşı Cezaevi’nde yazdığı “Zindandan Mehmed’e Mektup” şiirinin oluşturduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki yılın programı da, inşallah, ‘Sakarya Şiiri’ etrafında şekillenecek. Vefat günü olan 26 Mayıs’ta, ikindi namazını müteakip Ayasofya Camii’nde hatim duası yapılacak” şeklinde konuştu.

Necip Fazıl Kısakürek denilince akla önce şairliğinin geldiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendisi herhangi bir şair olmanın ötesinde şairlerin sultanıydı. Bunun yanında emsalsiz bir hatipti. Evlere, kahvehanelere, konferans salonlarına, kürsülere sığmayan bir mücadelenin yılmaz öncüsüydü. Büyük Doğu’nun usta muharriri, büyük mütefekkiri, mukaddes emanetin dönmez dava eriydi. Mutlak hakikati ararken gösterdiği merakı, cesareti, gayreti ve azmiyle, yaşadığı zamanın karanlıkları aydınlatan kameriydi” ifadesini kullandı.

Tüm Haberler

Kaynak:https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/136869/cumhurbaskani-erdogan-necip-fazil-kisakurek-i-anma-programi-na-katildi

 

 

 

 

 

 

 

 


| Site haritası ve Haber haritası yolu gösterir. |
Wordpress Hosting |Urfa Haber |wifi şifre kırma | ucuz implant | Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski…