CHP İzmir İl Başkanı Yücel’den özür ziyareti - Safir Haber

Safir Haber

CHP İzmir İl Başkanı Yücel’den özür ziyareti

29 Ağustos 2020 Cumartesi günü düzenlenen CHP İzmir İl Gençlik Kolları kongresinde sandık sonuçlarının açıklanmasının ardından iki adayın taraftarları arasında çıkan gerginlikte 6 gazeteci saldırıya uğramış, fotoğraf makineleri ve telefonları zarar görmüştü.

01 Eylül 2020
CHP İzmir İl Başkanı Yücel’den özür ziyareti

29 Ağustos 2020 Cumartesi günü düzenlenen CHP İzmir İl Gençlik Kolları kongresinde sandık sonuçlarının açıklanmasının ardından iki adayın taraftarları arasında çıkan gerginlikte 6 gazeteci saldırıya uğramış, fotoğraf makineleri ve telefonları zarar görmüştü.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti düzenledikleri basın toplantısı ile yaşanan olayı kınamış, gazetecilere gerekli desteği sağlayacaklarını açıklamıştı.

Gösterilen tepki sonrası CHP İzmir İl Başkanlığı’ndan özür ziyareti gecikmedi. CHP İzmir İl Başkanlığı’ndan İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ne yapılan ziyarette CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, CHP İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel, İzmir Gazeteciler Başkanı Misket Dikmen, İGC Yönetim Kurulu Üyeleri ve yaşanan olayda saldırıya uğrayan gazeteciler de yer aldı.

ORTAK MESAJ: YAŞANANLAR KABUL EDİLEMEZ

 

Yaşanan olaylar karşısında üzgün olduklarını belirten İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel;

“Ziyaretimizin böyle bir olay sebebiyle olmasından dolayı üzgünüz. Yaşadığımız bu talihsiz olayın farklı çevrelerce başka boyutlara çekilmesi hepimizi üzdü. Yaşanan olaylar hiçbir şekilde kabul edilemez, şiddetin bahanesi ve gerekçesi olamaz. Hele ki görevi başındaki gazeteciler söz konusuysa bu kesinlikle görmezden gelinemez. Gereği neyse en kısa sürede yapılacak.” dedi

DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLERİ KORUMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 Ardından görüşlerini ileten CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan şu sözlerle devam etti;

“Bu davranışları gösteren insanlar partimize yakışmıyor. Son 20 yıldır hiçbir kongrede bu yaşanan olayın bir benzeri yaşanmadı. Demokrasi için, demokratik bir yönetim için çalışan bir partide görevini yerine getiren gazetecilerin linç edilmesi, haber araçlarının gasp edilmesi hiçbir şekilde kabul edilemez. Yaşananlar ve yapılanlar hiçbir şekilde görmezden gelinmemeli ancak bu tarz insanların hataları partiye mâl edilemez.” dedi.

İGC YÖNETİM KURULU: MESLEKTAŞLARIMIZI VE MESLEK SAYGINLIĞIMIZI KORUMAK ZORUNDAYIZ

 Ziyarette hazır bulunan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri ortak bir dil ile görüşlerini dile getirdi;

“Meydana gelen olayda görevlerini büyük bir özveri ile yerine getiren meslektaşlarımız şiddete maruz kaldı, haber gereçleri zarar gördü, gasp edildi. İlgili gereçler bir şekilde tazmin edilse bile bizim bu olayda dikkat çektiğimiz ve hassas olduğumuz konu, pandemi koşullarında dahi büyük bir özveriyle görevlerini aksatmayan gazetecilerin hakları ve mesleki saygınlığıdır. Bu hususta elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız.” dedi.

Görüşmenin diğer yarısında CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, CHP İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel ve kongredeki arbedede saldırıya uğrayan gazeteciler ile buluştu. Yaşanan olaylar detaylı bir şekilde görüşüldü. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu ve olayda şiddet uygulayan kişiler hakkında gerekli yaptırımları uygulanacağı vurgulandı.

İZMİR / BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ