CEVDET YILDIRIM` DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI - Safir Haber

Safir Haber

CEVDET YILDIRIM` DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Cemax Group Yönetim Kurulu Başkanı Gaziantepli İş Adamı Cevdet Yıldırım,18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 107....

17 Mart 2022
CEVDET YILDIRIM` DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Cemax Group Yönetim Kurulu Başkanı Gaziantepli İş Adamı Cevdet Yıldırım,18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi:

1915 yılında İtilaf Kuvvetleri’ne karşı Çanakkale Ruhuyla kenetlenen ecdadımız, istiklalini ve istikbalini korumak isteyen bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağını bütün dünyaya göstermiştir.

Küçücük bir kara parçasını ele geçirebilmek için dönemin ”Yenilmez Donanmasıyla” Çanakkale önlerine gelen düşman kuvvetlerinin hesaplayamadığı tek şey vatanı için canlarını seve seve feda edecek Mehmetçik oldu. Karada Türk askerinin isabetli atışları, denizde ise Nusret Mayın Gemisi’nin Karanlık Liman bölgesine gizlice bıraktığı 26 mayın, bir milletin yazgısını değiştirmiştir.

Kurtuluş mücadelemizin temellerinin atıldığı, tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanının canla, kanla, imanla yazıldığı Çanakkale, esaret altında yaşayan bütün mazlum milletlere de umut ışığı olmuştur.

“Çanakkale Geçilmez” dedirten Aziz Milletimiz, 107. yıl önce olduğu gibi bugün de yarın da vatanına, geleceğine ve bağımsızlığına sahip çıkma azim ve kararlılığını her daim gösterecektir.

Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere topraklarımızı vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutluyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKAR

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ