BAŞKAN NESLİHAN YÜRÜKSOY’ DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI - Safir Haber

Safir Haber

BAŞKAN NESLİHAN YÜRÜKSOY’ DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Turan Teşkilatı Genel Başkanı ve 26 SafiresGroup Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Yürüksoy, 18 Mart Şehitleri Anma ve...

17 Mart 2022
BAŞKAN NESLİHAN YÜRÜKSOY’ DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Turan Teşkilatı Genel Başkanı ve 26 SafiresGroup Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Yürüksoy, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Yürüksoy, Çanakkale zaferi, tarih boyunca bağımsızlık ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen bu milletin, sarsılmaz inanç ve kararlılığının en güçlü işareti; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.

Vatanı, hürriyet ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan bu millet, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, canı pahasına verdiği mücadelelerle başka milletlere de emsal olmuştur.

18 Mart 1915 tarihinde ‘Çanakkale geçilmez’ diye yazılan bu destanla, vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer, aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur.

Bugün milletimiz, Çanakkale Ruhu bilinciyle birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen her türlü kirli oyunu bozacak güce sahip olduğunu bir kez daha göstermiştir. Özellikle 15 Temmuz gecesi milletin ortaya koyduğu milli duruş, bu şuur ve iradenin hala canlı ve diri olduğunun ispatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ