AZİZ AKKUŞ `TAN İSTANBUL’UN FETHİ MESAJI - Safir Haber

Safir Haber

AZİZ AKKUŞ `TAN İSTANBUL’UN FETHİ MESAJI

Gelişim ve Demokrasi Partisi Genel Başkan Danışmanı Diyarbakırlı Genç Girişimci İş Adamı Aziz Akkuş , İstanbul’un Fethi’nin...

28 Mayıs 2022
AZİZ AKKUŞ `TAN İSTANBUL’UN FETHİ MESAJI

Gelişim ve Demokrasi Partisi Genel Başkan Danışmanı Diyarbakırlı Genç Girişimci İş Adamı Aziz Akkuş , İstanbul’un Fethi’nin 569.yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Gelişim ve Demokrasi Partisi Genel Başkan Danışmanı Aziz Akkuş, Mesajında şu ifadelere yer verdi;
“İstanbul’un fethi siyasal, sosyal ve kültürel sonuçlarıyla dünya tarihinin akışını değiştiren tarihimizin en büyük zaferlerinden birisidir. Bu muzaffer görevi 21 yaşındaki Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet, bundan tam 569 yıl önce 29 Mayıs 1453’te tüm zorluklara rağmen zaferle taçlandırmıştır. İstanbul, Fatih Sultan Mehmet tarafından gerçekleştirilen fethinin ardından adalet, hoşgörü, barış ve de köklü bir medeniyetin merkezi haline gelmiştir.

Bu duygu ve düşünceler ile Alemlerin sultanı Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in övgüsüne mazhar olarak bizlere dünya kenti İstanbul’u miras bırakan Fatih Sultan Mehmet Han’ı, O’nun kumandasındaki kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, İstanbul’un Fethi’nin 569. Yıl dönümünü kutluyorum.” dedi.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ