Alkışlar Çiğdem Tunç ve Çiğdem Tunç Tiyatrosuna - Safir Haber

Safir Haber

Alkışlar Çiğdem Tunç ve Çiğdem Tunç Tiyatrosuna

Çiğdem Tunç ve Çiğdem Tunç Tiyatrosu Türk tiyatrosunun ilk kadın starlarından ve Türk sinemasının ilk kadın yönetmeni...

26 Kasım 2020
Alkışlar Çiğdem Tunç ve Çiğdem Tunç Tiyatrosuna

Çiğdem Tunç ve Çiğdem Tunç Tiyatrosu Türk tiyatrosunun ilk kadın starlarından ve Türk sinemasının ilk kadın yönetmeni olan unutulmaz oyuncu Cahide Sonku’nu dram dolu hayatı tiyatro sahnelerine taşıdılar. Cahide Sonku’nun hayatını anlatan “Kanadı Kırık Bir Kuş Misali Cahide Sonku” adlı oyun dün gece ilk kez İstanbul Profilo İş Merkezi Ana Sahnesinde seyircisi ile kavuştu. Tüm pandemi kurallarının uygulanarak sergilenen oyuna tiyatroseverler yoğun ilgi gösterirken oyunun özel konukları da oldu. Çiğdem Tunç büyük bir duyarlılık örneği göstererek “Kanadı Kırık Bir Kuş Misali Cahide Sonku” adlı oyuna İstanbul’da canları pahasına görev yapan…

Çiğdem Tunç ve Çiğdem Tunç Tiyatrosu Türk tiyatrosunun ilk kadın starlarından ve Türk sinemasının ilk kadın yönetmeni olan unutulmaz oyuncu Cahide Sonku’nu dram dolu hayatı tiyatro sahnelerine taşıdılar. Cahide Sonku’nun hayatını anlatan “Kanadı Kırık Bir Kuş Misali Cahide Sonku” adlı oyun dün gece ilk kez İstanbul Profilo İş Merkezi Ana Sahnesinde seyircisi ile kavuştu.

Tüm pandemi kurallarının uygulanarak sergilenen oyuna tiyatroseverler yoğun ilgi gösterirken oyunun özel konukları da oldu. Çiğdem Tunç büyük bir duyarlılık örneği göstererek “Kanadı Kırık Bir Kuş Misali Cahide Sonku” adlı oyuna İstanbul’da canları pahasına görev yapan sağlıkçıları misafir ederken bu özel gecede Çiğdem Tunç ve Çiğdem Tunç tiyatrosunu ünlü isimlerde yalnız bırakmadılar.

Oyunu izlemeye magazin basının duayen isimlerinden Hakan Solaker, ünlü yapımcı ve yönetmen Burhan Zorlu, ünlülerin fotoğrafçısı Levent Çekiç, dizilerin ve sinema filmlerinin usta oyuncuları Selahattin Taşdöğen ve Nuray Eravcı gibi isimler hazır bulundular. Oyunun finali sonrasında geceye katılan tiyatroseverler ve sanatçı dostları Çiğdem Tunç ve Çiğdem Tunç Tiyatrosunu dakikalarca alkışladı.

Oyun sonrasında Çiğdem Tunç bu gecede kendisini yalnız bırakmayan usta oyuncu Selahattin Taşdöğen’i sahneye davet etti. Sahnede ikili kısa bir sohbet gerçekleştirdikten sonra Çiğdem Tunç “Ben ve ekibim ortak bir karar aldık. Artık bugünden itibaren tüm oyunlarımız sağlıkçı dostlarımız davetlimiz olarak gelebileceklerdir” açıklamasının ardından Çiğdem Tunç ve Çiğdem Tunç Tiyatrosu alkışlar eşliğinde sahneyi terk ettiler.

Kaynak: Zirve Haber Ajansı [ZHA]

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ