AHMET ASLAN `DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI - Safir Haber

Safir Haber

AHMET ASLAN `DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Gelecek Partisi Birecik İlçe Başkanı Ahmet Aslan, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümü nedeniyle...

17 Mart 2022
AHMET ASLAN `DAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Gelecek Partisi Birecik İlçe Başkanı Ahmet Aslan, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Aslan, mesajında şu ifadelere yer verdi: Milletimiz tarih boyunca vatanını, istiklalini ve istikbalini korumak için emsalsiz fedakârlıklar göstermiş, cesaret dolu mücadelesiyle tarih boyunca şanlı birçok zafer kazanmıştır.

18 Mart 1915’de elde edilen ve bu yıl 107. yıl dönümünü kutladığımız Çanakkale Deniz Zaferimiz de cihanı hayrete düşüren emsalsiz bir destandır.

Çanakkale Deniz Zaferi’yle milletimiz; gerçek kudretinin, manevi gücünün yanı sıra bağımsızlığını, onurunu ve vatanını korumak için neler yapabileceğini bütün cihana bir kez daha göstermiştir.

Bağımsızlık savaşı veren nice millete emsal olmuş bu büyük zaferler, daha güçlü bir Türkiye’yi inşa ederken, bizlere ilham olmaktadır.

Tarihimiz boyunca vatan ve istiklal uğruna canlarını hiç düşünmeden veren kahraman şehitlerimiz ve bu uğurda yaralanan fedakâr gazilerimizin emaneti ülkemize aynı şuurla sahip çıkmak ve onu daha ilerilere taşımak da milletçe görevimizdir.

Bu düşüncelerle Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; şehit annelerimizin, şehit babalarımızın ellerinden, şehit çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ