AHMET ASLAN `DAN BERAT KANDİLİ MESAJI - Safir Haber

Safir Haber

AHMET ASLAN `DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Gelecek Partisi Birecik İlçe Başkanı Ahmet Aslan, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Gelecek Partisi Birecik İlçe...

16 Mart 2022
AHMET ASLAN `DAN BERAT KANDİLİ MESAJI

Gelecek Partisi Birecik İlçe Başkanı Ahmet Aslan, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Gelecek Partisi Birecik İlçe Başkanı Ahmet Aslan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Şaban ayının 14’ünü 15’ine bağlayan, bağışlanma gecesi olan ve rahmet ile mağfiret ayı olan Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili’ni idrak etmenin heyecan ve mutluluğu içerisindeyiz.

Berat gecesi; Cenab-ı Hakk’ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir.

İnsanların kendilerini ve yaptıklarını bir kez daha gözden geçirmesi ve sorumluluklarını hatırlaması bakımından önemli fırsat olan Berat Kandili’nde; kendimizi her türlü kötü duygulardan, haksızlık ve adaletsizlikten, kin, nefret ve intikam duygularından arındırmalı, Rabbimizin bağışlayıcılığına sığınmalıyız. Berat gecesi bir vesile kılınarak özümüze dönmeli, ümitlerimizi canlandırmalı, bağışlama ve bağışlanma duygularımız güçlendirilmeli, insanlar arasındaki dargınlıklar ve küskünlükler giderilmeli, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsat olarak görülmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Birecikli hemşerilerim olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Berat Kandil’ini tebrik eder, bu anlamlı gecenin toplum olarak birbirimize kenetlenip birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesine vesile olmasını diliyor; ayrıca yaşamakta olduğumuz Korona virüs salgınını da tez zamanda bertaraf etmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ