ABDULLAH YİĞİT `TEN İSTANBUL’UN FETHİ MESAJI - Safir Haber

Safir Haber

ABDULLAH YİĞİT `TEN İSTANBUL’UN FETHİ MESAJI

1453 Kral Medya Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Abdullah Yiğit, İstanbul’un Fethi’nin 569.yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı...

28 Mayıs 2022
ABDULLAH YİĞİT `TEN İSTANBUL’UN FETHİ MESAJI

1453 Kral Medya Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Abdullah Yiğit, İstanbul’un Fethi’nin 569.yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

1453 Kral Medya Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Abdullah Yiğit, mesajında şu ifadelere yer verdi; “29 Mayıs 1453 tarihinde gerçekleşen İstanbul’un fethi; Osmanlı Devleti’ni bir imparatorluk haline getirip, ortaçağ karanlığını yıkıp, yepyeni bir çağ açan, askeri bir başarının çok ötesinde siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel sonuçlarıyla şanlı tarihimizin en büyük zaferlerinden, en önemli dönüm noktalarından biridir.

Tarih boyunca üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış olan tarih ve kültür şehri İstanbul’un, Fatih Sultan Mehmet Han tarafından 29 Mayıs 1453 tarihinde fethedilişinin 569. yılına erişmiş bulunmaktayız.

İstanbul’un fethi sadece bir yerin fethedilmesi veya kazanılmış bir savaş olmayıp dünya tarihine ve medeniyetine yön vermiş bir hadisedir. Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olarak bizlere dünya kenti İstanbul’u miras bırakan Fatih Sultan Mehmet Han‘ı, O’nun kumandasındaki kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, İstanbul’un Fethi’nin 569.yılını kutluyorum” dedi.

MUHAMMED FURKAN YİĞİT-ANKARA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ