18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü - Safir Haber

Safir Haber

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü 18.03.2022 Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın,...

18 Mart 2022
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıl Dönümü
18.03.2022

Resim

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. Yıldönümü münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

Çanakkale Zaferimizin 107. sene-i devriyesini, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyor; Çanakkale destanının bütün kahramanları ile aziz şehitlerimizi rahmetle, tazimle yâd ediyoruz.

Çanakkale Zaferi, yedi düvelin milletimizin üzerine geldiği, buna karşılık Türk milletinin de Bursa’dan Halep’e, Konya’dan Musul’a, Trabzon’dan Debre’ye, Adana’dan Kudüs’e kadar birlik olup düşmanın hayasızca akınına dur dediği bir var oluş savaşıdır.

Şanlı ecdadımız Çanakkale’de verdiği topyekûn mücadeleyle milletimizin istiklalini ve istikbalini korumuştur.

Bugün de bizler ecdadımızın asil kanıyla yazdığı tarihimizin, şanlı zaferlerimizin üzerine büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa ederek, Türk milletini geleceğe hazırlıyoruz.

Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Dumlupınar’da Türk milletini dize getiremeyenlerin bugün de aynı emelle başvurdukları her türlü saldırıyı kararlılıkla bertaraf ediyor, bütün bir millet olarak birlik ve beraberlik içinde müreffeh ve güçlü yarınlara el ele, omuz omuza yürüyoruz. Türk milletinin bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, bu topraklara namertlerin ayak basamayacağını her koşulda dosta düşmana gösteriyoruz.

Bize düşen, kahraman ecdadımıza layık bir şekilde birliğimizi, beraberliğimizi muhafaza ederek dün olduğu gibi bugün de yarın da kutsal değerlerimiz için mücadele etmek, bayrağımızı daha yükseklere çıkarmaktır.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 107. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun

 

kaynak:https://www.tccb.gov.tr/basin-aciklamalari/365/136108/18-mart-sehitleri-anma-gunu-ve-canakkale-zaferi-nin-107-yil-donumu

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ