» Премиерът Петков се срещна с ръководството на Германо-българската индустриална търговска камара

Safir Haber

Премиерът Петков се срещна с ръководството на Германо-българската индустриална търговска камара

Премиерът Петков се срещна с ръководството на Германо-българската индустриална търговска камара   Министър-председателят Кирил Петков и представители...

29 Mayıs 2022
Премиерът Петков се срещна с ръководството на Германо-българската индустриална търговска камара

Премиерът Петков се срещна с ръководството на Германо-българската индустриална търговска камара

 

Министър-председателят Кирил Петков и представители на правителството проведоха среща с Управителния съвет на Германо-българската индустриална търговска камара.

 

В рамките на разговора премиерът подчерта, че за кабинета е важна политиката за нулева толерантност към корупцията и че прилагането й, както и правилни икономически мерки, ще благоприятства България да бъде атрактивно място за инвестиции.

 

Целта на днешната среща в Министерския съвет е чрез директен диалог с бизнеса да се работи в подкрепа на икономическия растеж, повишаване на конкурентоспособността на малки и средни предприятия и компании с потенциал за продажби извън страната.

 

На срещата бяха обсъдени също актуални теми, свързани с подобряване на бизнес средата, гарантиране на върховенството на правото и мерки за привличане на чуждестранни инвеститори.

 

Представителите на Германо-българската индустриална търговска камара представиха предложение за меморандум за електронно управление, който в бъдеще да бъде подписан с правителството.

 

В срещата участваха още министърът на електронното управление Божидар Божанов, посланикът на Федерална република Германия в България Кристоф Айххорн, както и началникът на политическия кабинет на министъра на икономиката Калоян Методиев.

 

kaynak:https://www.gov.bg/bg/prestsentar/novini/premierat-petkov-se-sreshtna-s-rakovodstvoto-na-germano-balgarskata-industrialna-targovska-kamara

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ
Haber Yazılımı